30 let Dětského muzea


V průběhu celého roku 2022 si Dětské muzeum připomíná 30 let svého působení v Moravském zemském muzeu. Prostřednictvím sociálních sítí se různými způsoby ohlíží, vzpomíná a rekapituluje svoji dosavadní činnost, ale hlavně v rámci tohoto významného jubilea Dětské muzeum průběžně připravuje celou řadu zajímavých doprovodných programů pro rodiny s dětmi i širokou veřejnost nejen k výstavě Óóó Indiáni, ale i k dalším výstavním projektům, např. i v nové expozici Loutkářské umění.
 

Noc v muzeu - Pro výherce celoroční soutěže (26. 11. 2022)

Advent u Šlechtičen - adventní tvůrčí dílna s prohlídkou nové expozice
Palác šlechtičen, 3. 12. 2022 od 14:00 do 17:00 hod.
Druhá adventní neděle je už za dveřmi. Přijďte nasát vánoční atmosféru a prohlédnout si novou etnografickou expozici Tradiční kultura na Moravě v zrcadle času...

Vánoce s Malým princem - vánoční dílna pro rodiny s dětmi
Dietrichsteinský palác, 10. 12. 2022 od 14:00 do 18:00 hod.
Srdečně zveme na prohlídku interaktivní výstavy Malý princ Elišky Podzimkové a výstavy Planetami Malého prince, která bude obohacena výtvarnou dílnou pro rodiny s dětmi.


SOUTĚŽ K VÝROČÍ DM - NOC V MUZEU

V rámci oslav dětem navíc nabízíme exkluzivní zážitek ve formě speciálního programu ve výstavě Malý princ včetně možnosti strávit noc přímo v budově muzea. Děti, které navštíví jednu či více akcí Dětského muzea (různé workshopy a doprovodné programy k výstavám) nebo navštíví jakoukoliv výstavu či expozici ve všech objektech MZM si mohou na pokladnách vyzvednout speciální kartu s okénky, do které postupně sbírají razítka (1 razítko = 1 návštěva muzea). Držitelé karet se stávají účastníky soutěže, jejíž cílem je strávit noc v muzeu.

Soutěžní kartu je třeba odevzdat v termínu od 5. do 15. listopadu 2022 na pokladně Pavilonu Anthropos, Dietrichsteinského paláce nebo Paláce šlechtičen. Noc v muzeu a speciální program ve výstavě Malý princ čeká na patnáct nejúspěšnějších, tedy těch, kteří odevzdají největší počet razítek. V případě shody bude rozhodovat čas odevzdání, který bude zaznamenán na pokladně. Zvítězí však každý, kdo se zúčastní! Drobná odměna totiž čeká na všechny děti, které vyplněnou kartičku v termínu odevzdají.
 

SOUTĚŽNÍ KARTA

CHTĚL/A BYS STRÁVIT KOUZELNÝ VEČER A NOC V MUZEU?

Sbírej razítka z akcí Dětského muzea nebo návštěvy kterékoliv výstavy či expozice Moravského zemského muzea a získej buď odměnu, nebo účast na speciálním programu ve výstavě Malý princ, který se uskuteční v listopadu letošního roku. #30letsdetskymmuzeem

V případě, že se zúčastníš nové virtuální hry MZM Po stopách pavoučka Edy, můžeš získat i bonusové body!

  • 1. akce DM | workshop k výstavě Ó Indiáni – únor – 2022
  • 2. akce DM | programy v rámci akce Jarní prázdniny v MZM – březen 2022
  • 3. akce DM | workshop k výstavě Ó Indiáni – duben 2022
  • 4. akce DM | narozeninový happening k 30. výročí DM ve výstavě Ó Indiáni – květen 2022
  • 5. akce DM | workshop v nové expozici Loutkářské umění a loutkové představení Zvířátka a Petrovští – červen 2022
  • 6. akce DM | workshop k výstavě Nejstarší šperky a ozdoby těla – září 2022
  • 7. akce DM | workshop k výstavě Český komiks a jeho svět – říjen 2022
  • 8. akce DM | workshop k výstavě Archeologie z nebe – listopad 2022
  • 9. výstava/expozice
  • 10. výstava/expozice

Změna programu vyhrazena. Pro aktuální informace sledujte náš web, případně Facebook Dětského muzea.


Navštivte interaktivní výstavu Malý princ Elišky Podzimkové

Zažijte legendární klasiku Antoina de Saint-Exupéryho jinak, ve výjimečné interaktivní instalaci s rozšířenou realitou světově uznávané multimediální umělkyně Elišky Podzimkové.

Ve spolupráci Elišky Podzimkové a Moravského zemského muzea se Brňanům i všem návštěvníkům jihomoravské metropole naskýtá vskutku nebývalá podívaná - Interaktivní výstava Malý princ Elišky Podzimkové.

„Cílem výstavy je vytvořit kouzelný svět Malého prince, který působí nejen na oči, ale i další lidské smysly. Nabízí návštěvníkům možnost opustit každodenní realitu a alespoň na chvíli se vrátit do dětství,“ prozrazuje Eliška Podzimková.

Nové zpracování knihy Malého prince doprovodila Eliška vytvořením tajuplného fantazijního světa, který Vás okamžitě pohltí, a budete moci všemi smysly vnímat díla, která jsou zajímavou kombinací fotografií a ilustrace, prožít interaktivní stanoviště z mechu, nebo lávových kamenů. Nad hlavami září obří měsíc a pod nohama užaslých návštěvníků se plazí jazyky voňavé mlhy.

Více o výstavě.
 


Navštivte výstavu Planetami Malého prince

Umělecká sklářka Alice Dostálová navazuje aktuální výstavou Planetami Malého prince na svou dlouhodobou spolupráci s oddělením Dětské muzeum Moravského zemského muzea. Výstava probíhá paralelně s interaktivní výstavou Malý princ výtvarnice Elišky Podzimkové.

Hlavním motivem výstavy je spojení krásy vesmíru, krásy skla a pohádkového příběhu Antoina de Saint-Exupéryho. Umělecká sklářka Alice Dostálová na výstavě prezentuje své skleněné figurky a baňky s objekty vyrobenými sklárnou Jaroslava Svobody doplněné astrofotografiemi Karla Bůny.

Více o výstavě.
 Virtuální muzeum pro děti

Vážení návštěvníci, milé děti, přijměte naše pozvání do virtuálního muzea, ve kterém najdete didaktické listy, tajenky, vystřihovánky a interaktivní skládačky. Všechny aktivity jsou inspirovány právě konanými či nedávno skončenými výstavami.

KONTAKTE
DIENSTLEISTUNGEN
WISSENSCHAFT UND FORSCHUNG
ÜBER UNS